Składane, klejone czy zszywane – jakie pudełka do dystrybucji będą najlepsze?
Różnego rodzaju pudełka stały się wręcz nieodłącznym elementem życia. Są one niezwykle praktycznym sposobem na przechowywanie przeróżnych rzeczy i bibelotów, zabezpieczania cennych rzeczy podczas transportu czy magazynowania, a także przewożenia różnych produktów z punktu A do punktu B. Obecnie na rynku można znaleźć przeróżne rodzaje pudełek, różniące się kształtem, rozmiarem, wyglądem, grubością, a także sposobem składania. Każde z nich najlepiej sprawdza się w innej sytuacji.
Jakie pudełka najlepiej sprawdzą się w dystrybucji – składane, klejone czy może zszywane?
Pudełka składane są dobrym pomysłem w przypadku przeprowadzek czy działań, które wymagają możliwości szybkiego złożenia oraz rozłożenia kartonu. Tego typu są zazwyczaj pudełka prezentowe. Niestety nie sprawdzą się one w przypadku dystrybucji – zazwyczaj ten typ pudełek nie jest zbyt trwały, a szczeliny pomiędzy poszczególnymi częściami kartonu dodatkowo narażają produkt na uszkodzenie.
W przypadku dystrybucji najlepszym wyborem będą pudełka klejone. Są one przeznaczone do pakowania i wysyłania towaru. Są także estetyczne, a klejenie pudełek pozwala na zachowanie szczelności i trwałości. Pakując towary w tego rodzaju kartony, jest duże prawdopodobieństwo, że paczka dotrze do odbiorcy w stanie idealnym, niezależnie od tego, jak daleką drogę musi pokonać. Niektóre firmy oferują pudełka klejone automatycznie, dzięki czemu dystrybutor otrzymuje złożone i sklejone pudła, gotowe do wypełnienia ich produktami.
Kolejnym rodzajem są pudełka zszywane. Są one niezwykle trwałe, dlatego też wykorzystuje się je do załadunku bardzo ciężkich produktu. Niestety ich produkcja jest dosyć czasochłonna, dlatego też wykorzystuje się je w określonych przypadkach. Ten typ pudełek jest również bardzo ciężki do rozłożenia.